Bigbanki säästuhoius: raha on vaba ja samal ajal saad 3% intressi
Lihtne samm-sammult juhis, kuidas saad endale riigi garantiiga säästuhoiuse avada.
Bigbanki eraisiku säästuhoius pakub sulle lihtsat lahendust esmapilgul keerukale probleemile – tahaks, et raha saaks alati kasutada ja samas tahaks ka normaalset intressi teenida. Allpool on lihtne õpetus, kuidas saad ise oma raha just niimoodi teenima panna.
Bigbanki säästuhoiuselt teenid intressi 3% aastas, saad raha vabalt hoiusele lisada või kolmepäevase etteteatamisega tasuta ja koos teenitud intressiga välja võtta.
Kuna tavaliselt maksavad Eesti pangad, kus iganes su konto on, arveldusarvelt intressi kas väga vähe või üldse mitte, siis ongi Bigbanki säästuhoius kõige kasulikum viis hoida ja kasvatada seda raha, mida võib lähiajal ka muudeks asjadeks vaja minna. Säästuhoiuse saad Bigbankis avada täienduseks oma olemasolevale arveldusarvele mõnes teises pangas – sellega ei kaasne sulle mingeid kohustusi ega tasusid.
Tegutse nii ja pane iga säästetud euro lisa teenima:
Uuele kliendile säästuhoiuse konto avamise etapid
1. Mine Bigbanki kodulehele www.bigbank.ee/saastuhoius ja kliki nupul „Ava hoius iseteeninduses“.
2. Kui sa ei ole veel Bigbanki klient, siis vali avanenud aknas „Registreeri end uueks kliendiks“ ning peale sobiva tuvastamismeetodi valikut jäta enda kontaktandmed (nimi, e-mail ja telefoninumber).
3. Taotluse esimeses pooles küsitakse andmeid hoiukonto omaniku ehk sinu kohta. Alustuseks täida enda kohta mõned lisaandmed ning seejärel palutakse sul anda oma postiaadress.
4. Esimese etapi lõpus saad tutvuda internetipanga lepinguga, mis hakkab kehtima Bigbanki kliendiks registreerumisel.
5. Taotluse teine pool keskendub rahale, mida hakkad hoiustama. Esmalt palutakse sul täpsustada, millist summat plaanid hoiustada ning seejärel uuritakse raha päritolu kohta.
6. Lõpetuseks näidatakse sulle ülevaatlikku kokkuvõtet lepingu andmetega ning saad asuda lepingut allkirjastama.
7. Kui leping on allkirjastatud ja konto aktiveeritud, siis saad internetipanka sisse logides teha oma säästuhoiuse kontole esimese ülekande. Selleks kliki nupul „Lisa juurde“ ja leia avanenud aknast kontonumber, kuhu ülekanne teha.
Säästuhoius on mõeldud tulu teenimiseks rahalt, mida võib lähiajal tarvis minna muudeks kulutusteks, ning selleks saab hoiustaja ühe kuni kolme päevaga oma raha uuesti kasutusse võtta välja teenitud intressi kaotamata. Kommertspankadest pakub oktoobri lõpu seisuga säästuhoiuselt parimat – 3% – intressi Bigbank, kellele järgnevad Swedbank, LHV ja Coop pank 2% ning SEB 1,8%.
Bigbank Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul on tõenäoline, et Euribori kiire langus toob juba lähikuudel kaasa intresside langetamise mitmete turuosaliste poolt. „Samas on selge, et ka kolm protsenti on päris hea lisa seisvatele säästudele, mida on sisuliselt kohe võimalik kasutusele võtta,“ kommenteerib Pechter.
Samas seisab Pechteri sõnul Eesti inimeste pangakontodel endiselt kokku miljardeid eurosid, mis sisuliselt intressi ei teeni. „Paraku puudub suurel osal inimestest harjumus hoolitseda selle eest, et iga nende parasjagu kasutuseta seisev euro, näiteks uue külmiku jaoks kogutav raha, mingitki lisa teeniks,“ kommenteeris Pechter, kelle hinnangul on üheks oluliseks põhjuseks vahepealsed nii-öelda odava raha aastad, kus sääste ei olnudki võimalik lihtsalt ja madala riskiga teenima panna.
Üks pikemaajalisem trend on see, et just suured universaalpangad maksavad nii säästu- kui tähtajaliste hoiuste eest selgelt madalamat intressi. „Seni, kuni inimesed oma raha lihtsalt niisama kontol hoiavad, on suurpankadel sisuliselt tasuta raha laialt käes ja ka kogu teenitav tulu jääb pangale,“ selgitas Pechter. Just sellepärast peabki rahatark inimene pangajuhi sõnul oma säästude eest ise aktiivselt hoolt kandma ja otsima turult parima tootluse ja turvalisusega hoiustamisvõimalusi ning neid kasutama.