Kodulaen erigraafikuga

Unikaalse kodulaenuga saad endale soetada just sellise kodu, millest oled alati unistanud.

Bigbank pakub ainsana Eestis võimalust valida erigraafik lisaks tavapärasele annuiteetgraafikule.

Kodulaenu erigraafik võimaldab laenuperioodi alguses hoida igakuised maksed madalamad ning tagasimakseid suurendada perioodi lõpus.

Pere maksab laenu algusperioodil ainult intressimakseid ning alles seejärel hakkab tagasi maksma laenatud põhiosa koos intressidega.Esita taotlus

Kodulaen Bigbank efektiga – võimalus valida kuni 20 aastaks väiksem kuumakse

Kodulaen

Sinu ideaalne kodu ootab Sind

Vali omale ja oma perele sobiv kodu, meie aitame rahastada

Kodulaen

Igale perele sobiv maksegraafik

Vaid Bigbankis on Sul võimalik valida kodulaen erigraafikuga

Kodulaen

Võta oma kodukulud kontrolli alla

Võimalus valida kuni 20 aastaks väiksem kuumakse

Kodulaenu intress alates 1,8%+Euribor.

Millisel juhul pakub Bigbanki kodulaen erigraafikuga Sulle lisaväärtust?

Peres on just sündinud teine laps. Isa Madis käib tööl ja ema Karin on pisibeebiga lapsehoolduspuhkusel. Pere soovib soetada uue suurema kodu linna lähedal. Selleks, et hoida igakuised kulud madalamad sellel ajal kui ema on lapsega kodus, oleks hea lahendus võtta kodulaen 3-aastase erigraafikuga.

Vastabiellunud noored Rait ja Kairit on just kolinud Harjumaale oma esimesse majja. Lisaks majale on aga noortel vaja ka autot, et Tallinnas tööl käia. See tähendab, et kodulaenule peab maksma lisaks ka autoliisingut. Autoliisingu tasumise ajaks saab noorpaar võtta erigraafiku – näiteks 5 aastaks. Kui autoliising saab tagasi makstud, siis on võimalik maksta suuremaid summasid kodulaenu eest.

Maria ja Aleksi peres kasvab kolm tegusat poissi, kes kõik tegelevad aktiivselt spordiga ja osalevad muusika huviringides. Pere on ostnud endale ridaelamu boksi Tartus, et lastel oleks mugav oma hobidega tegeleda ja pere saaks võimalikult palju aega koos veeta. Vanemad otsustasid valida kodulaenu erigraafiku 20 aastaks, et hakata laenu põhiosa tagasi maksma siis, kui lapsed on iseseisvamad ja ei vaja enam nii palju rahalist toetust.

Hoia oma laenumaksed kontrolli all

 • Peredel on võimalus olemasolev kodulaen refinantseerida Bigbanki erigraafikuga laenuks ning seeläbi vähendada uue laenu algusperioodil oma igakuiseid tagasimakseid.
 • Kui soovid erigraafikuga kodulaenu põhiosa osaliselt või täielikult ennetähtaegselt tagastada ja tagasimakse summa on suurem kui 1000 €, saad seda igal ajal teha tasuta.
 • Samuti pakume Bigbankis võimalust kodulaenu refinantseerides teha oma kodus täiendavaid parandus- ja renoveerimistöid või uuendada kodumööblit ja kodutehnikat. Soovi korral võimaldame laenu refinantseerimisel lepingutasu ning notariaalse lepingu sõlmimisega seotud kulude (notaritasu, riigilõivu) finantseerimist laenusummast.

Erigraafikuga kodulaen jätab täna rohkem raha kätte.

Vaata, milliseks kujuneb igakuine laenumakse ning milline on maksimaalne võimalik laenusumma Sinu poolt valitud maksegraafikuga.

Erigraafik
Erigraafik võimaldab laenuperioodi alguses hoida igakuised maksed madalamad ning tagasimakseid suurendada perioodi lõpus. Pere maksab laenu algusperioodil ainult intressimakseid ning alles seejärel hakkab tagasi maksma laenatud põhiosa koos intressidega.
Annuiteetgraafik
Annuiteetgraafiku puhul on laenumakse igas kuus ühesuurune kogu laenuperioodi vältel. Laenu tagasimaksmise algusperioodil koosneb laenumakse peamiselt intressist, edaspidi intressi osakaal igakuiselt väheneb ja laenu põhiosa tagasimakse osakaal suureneb.

Kui Sul tekkis lisaküsimusi, siis palume võtta ühendust meie klienditeenindusega telefonil +372 731 1333 või saata meile kiri aadressile info@bigbank.ee

Kodulaenu tingimused ja taotlemine

 • Kodulaenu tingimused

  Kodulaenu laenusumma alates 25 000 €. Kodulaenu maksimaalne summa võib olla kuni 85% tagatiseks oleva eluaseme turuväärtusest, kuid mitte rohkem kui 500 000 €.

  Laenu maksimaalne tähtaeg on kuni 30 aastat, eeldusel, et laen on tagasi makstud 75. eluaastaks. Erigraafiku puhul saad ise valida, kui pika perioodi jooksul soovid tasuda vaid intressimakseid ning millal hakkad laenu põhiosa koos intressiga tagasi maksma, arvestusega, et laenu põhiosa maksete minimaalne periood on 10 aastat ning laen on tagasi makstud 70. eluaastaks.

  Kodulaenu intress koosneb individuaalsest marginaalist ning 3, 6 või 12 kuu EURIBORist. Valitud EURIBORi negatiivne väärtus võrdsustatakse nulliga.

  Kodulaenu lepingutasu on 1% laenusummast (minimaalselt 150 €).

 • Nõuded taotlejale

  Laenu saad taotleda kui oled vähemalt 18 aastane Eesti Vabariigi kodanik, Eestis elav kehtivat elamisluba või elamisõigust omav välisriigi kodanik.

  Erigraafikuga kodulaenu saavad taotleda kaks kaastaotlejat, kes on omavahel abielus või vabaabielus ja kasvatavad ühiselt lapsi.

  Laenu saamiseks on nõutav regulaarne sissetulek vähemalt 500 € kuus, kahekesi laenu võttes kokku vähemalt 900 € kuus.

 • Kodulaenu taotlemine

  Laenu taotlemiseks esita käesoleval lehel taotlus. Võtame Sinuga ühendust, selgitame Sulle tingimusi, anname vajadusel lisainfot ning selgitame välja lisadokumentide vajaduse.

 • Lisatingimused

  Sihtasutuse KredEx käenduse kasutamisel võib kodulaenu maksimaalne summa olla kuni 90% tagatiseks oleva eluaseme turuväärtusest.

  Laenu taotlemiseks on kohustuslik esitada panga poolt aktsepteeritud kinnisvara hindaja koostatud kinnisvara hindamisakt (hindamisakt ei või olla vanem kui 3 kuud). Aktsepteeritud kinnisvarafirmade nimekiri on välja toodud siin.

  Tagatiseks olev kinnisvara peab olema kindlustatud kogu laenuperioodi jooksul.

Kodulaenu lepingueelne teave

Kodulaenu tingimused

Esita taotlusTuletame meelde, et iga finantsotsusega kaasnevad riskid ning kohustused, mistõttu palume laenutoodete tarbimise vajadus hoolikalt läbi mõelda.

Näiteks 60 000-eurose laenusumma puhul 30 aastaks (360 kuuks) intressimääraga 6 kuu EURIBOR + 2,5%, lepingutasuga 600 eurot, mille puhul on valitud tagasimaksete erigraafik 10 aastaks (120 kuud) on krediidi kulukuse määr 2,63%, igakuine laenu tagasimakse esimesel 10 aastal 125,00 eurot ning igakuine laenu tagasimakse järgneval 20 aastal 319,03 eurot. Laenu tagasimaksete summa on 91 778,63 eurot ning teie poolt makstav kogusumma 92 378,63 eurot.

Näiteks 60 000-eurose laenusumma puhul 30 aastaks (360 kuuks) intressimääraga 6 kuu EURIBOR + 2,5%, lepingutasuga 600 eurot on annuiteetgraafikuga kodulaenu krediidi kulukuse määr 2,64%, igakuine laenu tagasimakse 238,06 eurot, laenu tagasimaksete summa 85 697,17 eurot ning teie poolt makstav kogusumma 86 297,17 eurot.

Lepingus fikseeritud EURIBOR võib muutuda iga kuue kuu järel mõjutades teie poolt maksmisele kuuluvat kogusummat, intressimarginaal on fikseeritud lepingu lõpuni.

Laenu tagatiseks tuleb seada hüpoteek kinnisvarale ja kinnisvara tuleb kindlustada. Tagatise seadmise ja kindlustamise kulusid ei ole kulukuse määras arvesse võetud. Arvutus on ligikaudne ja võib erineda Sulle pakutavatest tingimustest olenevalt Sinu esitatud andmetest ja krediidireitingust.

Partnerite soodustused kodulaenu lepingu sõlminud klientideleKui kodulaenu leping sõlmitud, siis tasub külastada meie häid koostööpartnereid, kellel on just Sulle spetsiaalsed pakkumised:Mööbliait

  Mööbliait pakub kogu oma tootevalikut allahindlusega 30%. Vaata lisaks

Liitu Bigbanki uudiskirja ja otsepakkumiste saajatega!

Palun sisesta enda eesnimi

Palun sisesta enda perekonnanimi

Palun sisesta enda e-maili aadress

Palun sisesta enda mobiiltelefoni number