Hea klient! Ülestõusmispühade ajal, 18.–21. aprillini, ei ole võimalik teha pankadevahelisi Euroopa makseid, sest üle-euroopaline arveldussüsteem on sel perioodil suletud. Pühade ajal tehtud maksed edastatakse saaja pangale 22. aprillil. Välkmaksed liiguvad tavapäraselt.
Blogi|Kuidas alustada investeerimisega?

Kuidas alustada investeerimisega?

Pelgalt säästmisest ei pruugi piisata, et tagada raha väärtuse säilimine ja tuleviku finantsiline kindlustamine. Seetõttu otsivad paljud inimesed võimalusi oma säästude kasvatamiseks investeerimise kaudu. Investeerimisega alustamine ei pea olema keeruline ega riskantne, kuid oluline on liikuda samm-sammult ja teha läbimõeldud otsuseid. Kui oled jõudnud selle blogipostituseni, oled juba astunud esimese sammu investeerimise suunas – hea algus!

Esimesed sammud investeerimisel

Enne investeerimisega alustamist on soovitatav luua endale meelerahufond. See tagab finantsilise turvatunde ja aitab vältida vajadust ootamatute kulutuste korral võtta laenu või müüa investeeringuid ebasoodsatel tingimustel. Kui meelerahufond on paigas, saab hakata kaaluma madala riskiga investeerimisvõimalusi, näiteks hoiuseid või indeksifonde.

Miks üldse investeerida?

Investeerimine ei tähenda kiiret rikastumist, vaid pigem võimalust hoida ja kasvatada raha pikaajaliselt. Varade kogumine aitab luua finantsilist kindlustunnet ja võimaldab vajadusel oma sääste strateegiliselt kasutada.

Investeerimisega alustades ei ole vaja kohe võtta suuri riske. Soovitatav on alustada turvalisematest variantidest, nagu tähtajalised hoiused, indeksifondid või riigi võlakirjad. Kui kogemus kasvab, saab kaaluda ka aktiivsemat investeerimist, näiteks aktsiate või kinnisvara soetamist.

Kolm investeerimissoovitust alustavale investorile

  1. Alusta võimalikult varakult. Pole vaja oodata suurt vaba raha hulka – ka väikeste summade investeerimine aitab luua kasulikke harjumusi. Näiteks 10 eurot kuus kõrvale panna on hea viis distsipliini arendamiseks.
  2. Investeeri iseendasse. Haridusse ja oskustesse investeerimine võib tulevikus aidata suurendada sissetulekut ning seeläbi ka investeeritavat summat.
  3. Sea realistlikud ootused ja hajuta riske. Kõrged tootluse ootused võivad viia liigselt riskantsete otsusteni. Tuleks olla kannatlik ning vältida kõikide säästude paigutamist ühte investeerimisvõimalusse.

Mis võib sind investeerimise juures üllatada?

Paljud alustajad alahindavad kaotuste emotsionaalset mõju. Investeerimisel tuleb arvestada turu volatiilsusega ning mõista, et kõik aastad ei pruugi olla kasumlikud. Seetõttu on oluline hajutada portfelli ja mitte lasta emotsioonidel investeerimisotsuseid dikteerida.

Kuidas valida sobiv investeerimisviis?

Kui oled investeerimisega alles alustamas, võib sobida madala riskiga lahendus, nagu säästuhoius, tähtajaline hoius või indeksifond. Tähtajalised hoiused pakuvad kindlat intressitulu, samas kui indeksifondid võivad pakkuda pikaajaliselt paremat tootlust, kuid suurema riskiga.

Kui oled valmis võtma suuremat riski, võid kaaluda ka aktsiaid või kinnisvarainvesteeringuid, kuid oluline on eelnevalt teha põhjalik taustauuring ja hinnata oma riskitaluvust.

Miks alustada investeerimisega just Bigbankis?

Kui sa alles alustad, on Bigbanki säästuhoius ideaalne esimene samm. See võimaldab investeerimist alustada turvaliselt ja madala riskiga.

Bigbank pakub:

  • Kõrget intressi – see aitab inflatsiooni vastu võidelda.
  • Paindlikke sissemakseid – saad raha lisada vastavalt oma võimalustele.
  • Turvalist hoiustamist – säästud on kaitstud Tagatisfondiga kuni 100 000 euro ulatuses.
  • Samuti Bigbanki säästuhoiuse avamisega ei kaasne ühtegi hooldus- ega lepingutasu

Kokkuvõte

Investeerimine on tõhus viis raha väärtuse säilitamiseks ja kasvatamiseks, kuid see nõuab teadlikku lähenemist. Alustamiseks ei pea olema suuri summasid – oluline on luua harjumus ja teha läbimõeldud otsuseid. Alustades madala riskiga investeeringutest ja õppides investeerimise põhitõdesid, on võimalik samm-sammult üles ehitada tugev finantsiline vundament.

Raha võid igal ajal juurde lisada ja juba 3 tööpäevaga ka välja võtta!