Bigbank arendab uusi valdkondi

Bigbanki uut ettevõtete panganduse valdkonda hakkab juhtima Ingo Põder

10 Juuni • Ervin Salusoo • 2 minuti lugemine

Ingo Põder

Ingo Põder

    Bigbank AS loob grupiülese ettevõtete panganduse valdkonna, mida hakkab juhtima pikaajalise pangandus- ja finantsvaldkonna kogemusega Ingo Põder, kes varasemalt on töötanud lisaks Bigbankile ka Nordea pangas ning Hüpoteeklaen ASis. Ingo Põder alustab tööd uue valdkonna juhina 11. juunil.


    „Otsustasime luua pangas uue valdkonna eesmärgiga keskenduda senisest enam ettevõtetele suunatud toodete ja teenuste arendamisele,“ sõnas Bigbank ASi juhatuse esimees Martin Länts. „Kui seni oleme laene ettevõtetele väljastanud Eestis ja Leedus, siis käesolevast aastast alustasime äriklientide teenindamisega ka Läti filiaalis,“ märkis Länts. „Bigbank on tugev ettevõtte, kus saan arendada endale südamelähedast valdkonda. Maailma makromajanduslik olukord ja väljavaade on jätkuvalt positiivsed, mis tähendab, et turud ei ole jahtunud ning ettevõtetel on jätkuv vajadus finantseerimise ning uute laenutoodete järele. Hetkel on Bigbanki portfellis kaks ärilaenu toodet, milleks on krediidiliin ja käibelaen, kuid juba lähiajal on plaanis toodete portfelli oluliselt täiendada,“ märkis Ingo Põder.


    „Väike- ja keskmise suurusega ettevõtted on täna vähem soodsas olukorras kui suurettevõtted, sest turul napib pankasid, kelle esmane huvi oleks selliste ettevõtete projektide ja plaanide rahastamine,” lausus Ingo Põder. „Antud sektori suurest kasvupotentsiaalist räägitakse nii Eestis kui ka mujal maailmas. Alustasin korporatiivpanganduses rohkem kui kümme aastat tagasi ning kõige olulisem muutus selle aja jooksul on toimunud seoses tehnoloogiaga. Bigbankis on arendamisel moodne panganduse infosüsteem Nest, mis annab meile võimaluse ja eelise pakkuda oma klientidele spetsiaalselt nende vajadustest lähtuvat teenust ning seeläbi kasutada kasvamiseks kogu selle sektori potentsiaali. Väike- ja keskmise suurusega ettevõtted vajad tihtipeale paindlikke ja kiireid lahendusi, mis on Bigbanki eeliseks,“ ütles Ingo Põder.


    Ingo Põder on omandanud kõrghariduse Eesti Maaülikoolis ning Tartu Ülikoolis. Ta on varasemalt juhtinud Nordea panga rahvusvaheliste ettevõtete osakonda, olnud Bigbanki juhatuse liige vastutades riskivaldkonna eest ning olnud juhatuse liige ka Hüpoteeklaen ASis, kus enamuse klientidest moodustasid ärikliendid. Baltimaades jätkavad ärilaenude osakondade juhtidena Aimar Roosalu Eestis, Mareks Grodskis Lätis ning Leedus Deividas Žukas.