Bigbankil uus juhatuse esimees

Bigbanki uueks juhatuse esimeheks sai Martin Länts

15 Märts • Ervin Salusoo • 4 minuti lugemine

Martin Länts

Martin Länts

    Üheksas Euroopa riigis tegutseva ning Eesti kapitalil põhineva Bigbank ASi uueks juhatuse esimeheks valiti alates 15. märtsist senine juhatuse liige Martin Länts.


    Juhatuse liikmetena jätkavad finants- ja tehnoloogiavaldkonna eest vastutav Sven Raba ning riskivaldkonna eest vastutav Mart Veskimägi. Juhatuse neljas liige Pavels Gilodo lahkus Bigbankist 28. veebruaril. „Martin Länts on ennast Bigbankis tõestanud võimeka juhina,“ selgitas panga nõukogu esimees Parvel Pruunsild. „Vastutusvaldkondade ümberjagamise tulemusena võttis ta enda kanda põhirolli panga filiaalide juhtimisel kõikides tegevusriikides, mistõttu panga nõukogu kinnitas ta ka uueks juhatuse esimeheks.“


    „Bigbank on Eesti kapitalil põhinev rahvusvaheline pank, mis on teinud viimase viie aasta jooksul läbi suure arengu,“ lausus Martin Länts. „Mul on au asuda Bigbanki juhi kohale ning tänan panga nõukogu vastutava rolli mulle usaldamise eest. Olen tänulik ka Sven Raba ees, kes on viimase kahe aasta jooksul panga juhtimisel suurepärast tööd teinud. Ühtlasi on mul Sveni otsuse üle jätkata Bigbanki juhatuse liikmena väga hea meel.“ „Bigbanki tervis on hea, see on tugev kasumlik ettevõte, millel on potentsiaali kasvada nii tänases üheksas tegevusriigis kui ka uutel turgudel – kindlasti soovime turuosa oluliselt juurde võita ka koduturul Eestis. Usun, et tegevusmahu ja -ulatuse kasvatamine lähiaastatel on võimalik tänu panga selgele nägemusele olla digitaalpank, mis toetub panga poolt arendatud moodsale infosüsteemile,“ märkis Länts.


    Martin Länts töötab Bigbankis alates 2013. aasta augustist ning tal on üle 15 aasta kogemusi müügi-, turundus- ja kliendisuhete juhtimise valdkonnas erinevates ettevõtetes. Seni oli Martin Länts Bigbanki ASi juhatuse liige, kes vastutas grupi kliendisuhete ja tootejuhtimise eest, varasemalt on ta töötanud ka panga Eesti äriüksuse juhina. Enne Bigbanki töötas ta Lux Express Estonia ASis (2008-2012), juhtides rahvusvaheliselt grupi müügi- ja turundustegevust ning tootearendust. Aastatel 2007-2008 töötas Länts Hansapangas, kus vastutas noortepanganduse müügijuhtimise ning uue internetipanga lansseerimiskampaania eest. Martin Länts on omandanud strateegilise juhtimise magistrikraadi Tartu Ülikoolis.