Suveköök suvistele gurmaanidele

Suvised ilmad soosivad järjest rohkem õues söömist

12 Juuli • Annika Parm • 5 minuti lugemine

Suveköök

Suveköök

  Suvised ilmad soosivad järjest rohkem õues söömist ning lisaks tavapärasele suvisele grillimisele on üha populaarsem ka keerukama kokakunsti viljelemine. See omakorda nõuab juba korralikuma köögivarustuse olemasolu ning mõistlik oleks ehitada kõiki vajadusi kattev suveköök.


  Suvekööki planeerima hakates tasuks esmalt küsida nõu arhitektilt, kes aitaks hoonet planeerida ning olemasolevasse olustikku sobitada. Sammuti on planeerimisel väga oluline paika saada paigutus valguse suhtes, et sumedatel suvepäevadel õnnestuks võimalikult kaua sooja päikesepaistet nautida. Kui lähedal peaks asuma mõni looduskaunis vaade, olgu selleks siis avar lagendik või mererand, siis võimalusel tuleks ka seda paigutusel arvesse võtta.


  Materjalide valikul võiks kindlasti eelistada looduslike ning maalähedasemaid variante, siiski silmas pidades, et see sobituks olemasoleva keskkonna ning hoonetega. Tihtipeale võib talumaja hoovis asuv paekivist suveköök tunduda idülliline, kuid uusarenduse linnakeskses aias võib see mõjuda pigem kui võõrkeha, mis ümbruskonnaga ei sobitu. Moodsama lahendusega hoone annab rohkem võimalusi selle funktsionaalsemaks muutmiseks. Jahedamate ilmade tarbeks saab moodsama suveköögi küljed katta klaasseintega, mida oleks võimalik hõlpsasti vastavalt vajadusele lahti lükata.


  Suveköögi maksimaalselt funktsionaalseks muutmiseks peaksid seal kindlasti olema grillinurk, pliit (võimalusel koos ahjuga), valamu, külmutuskapp ning kamin. Nõnda on võimalik sõltumata ilmast kohapeal kõiki toite valmistada ning ei ole vajadust palava päevaga majavahet külmikust asju tooma joosta või jaheda ilmaga tuppa sööma tõtata. Seadmete valimisel peaks kindlasti enne uurima, et nad oleksid ka õues kasutamise kõlbulikud ning taluksid hästi niiskust.


  Kui planeering on paigas ning strateegiliselt olulised asjad läbi mõeldud, siis järgmiseks sammuks on suveköögi sisustamine. Kui ruumi suurus seda lubab, võiks sinna paigutada ühe mõnusa pika laua ja toolid, kus on mugav einestada. Kamina lähedale seada mugavam istumisnurk, kus vihmasemal päeval raamtatut lugeda ja sooja teed juua. Meelolu aitab luua õdus valgustus ning hästi lõhnavad maitsetaimed, mida on võimalik ka kokkamisel kasutada.


  Kui Sa leidsid meie artiklist endale häid ideid või on Sul endal mõned head mõtted, kuidas enda suvekööki ehitada, siis kaasnevate kulude finantseerimiseks pakub vajadusel lahendust Bigbank.