Nutikad rakendused reisisellile

Milliseid nutikaid rakendusi soovitame reisil olles kasutada

07 August • Ervin Salusoo • 7 minuti lugemine

Äpid

Rakendused reisile

  Järjest enam saame oma igapäevast infot mobiilist ja aina rohkem aitavad meid meie tegemistes nutikad mobiilirakendused. Siinkohal annamegi mõned soovitused selle kohta, milliseid äppe võiks oma nutitelefoni sikutada, et nende abil oma reisiseiklus mugavamaks ja nutikamaks muuta.


  Millist ilma sihtkohas võib oodata?


  Loomulikult on ülimalt tähtis iga reisi planeerimise juures see, milline on ilm seal, kuhu plaanime reisile minna. Kas võtta kaasa bikiinid või hoopis vihmakeep ja kummikud? Paar siinses regioonis enimlevinud ilmarakendust on kindlasti abiks.


  Accuweather annab hea ülevaate selle kohta, millist ilma on oodata Sinu poolt valitud sihtkohas. Kahe nädala prognoos on kenasti kättesaadav otse äpis, edasine kümnepäevane prognoos antakse aga juba rakenduse tasulises versioonis. Lisaks tavapärastele ilmaga seotud näitajatele, nagu temperatuur ja pilvisus annab Accuweather ülevaate ka näiteks allergikutele selle kohta, kuidas on sihtkohas lood õhu õietolmu sisaldusega. Rakenduse saad endale tõmmata siin – Google Play / Apple App Store.

  Sõbrad norrakad annavad ilma kohta ülevaate oma portaalis Yr.no, millel on tänaseks juba mõned aastad olemas ka mobiilirakendus, mille abil saab jälgida nii lähipäevade ilma, kui ka pikemat ilmaprognoosi. Sarnaselt Accuweatheri rakendusele on ka seal võimalik vaadata maailma erinevate kohtade ilma tunniajalise täpsusega. Lisaks pakutakse seal ka lähima paari päeva ilma kenasti visualiseerituna, mille abil saab hea ülevaate, kuidas on lood pilvisusega ning tuulega. Ka see rakendus on saadaval nii Androidile kui ka Apple telefoni omanikele.


  Ilmast ülevaade olemas, kuidas edasi?


  Kui endale sobiva ilmaga sihtkoht leitud, siis enne vajamineva garderoobi kohvrisse toppimist on mõistlik endale selgeks teha, kuidas leitud sihtkohta saada ning kus seal majutuda. Majutuse ja transpordi kohta on mobiilidele tehtud väga mitmeid rakendusi, nii rahvusvahelisi kui ka kohalikke. Kindlasti soovitame viimaste osas teha rakendustele väike otsing, kasutades sihtkoha nime, sest just nii saate parima ülevaate just kohalikust transpordist ning vaatamisväärsustest. Enimlevinud kohalike vaatamisväärsustest ning majutustest ja söögikohtadest annab hea ülevaate Androdi platvormile valmistatud rakendus Field Trip, Apple mobiilile on olemas suurepärane rakendus LikeALocal. Järgnevalt paar enim kasutatud rakendust, mis aitavad algajal reisihuvilisel infot saada ning endale sobivaima transpordi või majutuse broneerida.


  Tripadvisor on suureks abiks, kui tahad oma reisi planeerida ning saada ülevaate nii kohalikest vaatamisväärsustest, kui ka majutusest ning söögikohtadest. Kuna rakendus ning samuti Tripadvisori veebileht on kogu maailmas ülipopulaarsed, siis tänu sellele on neil ka väga suur kasutajabaas ning kõiki lisatud söögikohti, majutusi või huvipakkuvaid kohti kommenteeritakse üsna usinalt. See annab reisi planeerimisel Sulle enamikel juhtudel üsna hea ülevaate sellest, kuidas on pakutava toote või teenuse kvaliteediga tegelikud lood ning võrrelda neid ametliku teenusepakkuja kodulehel pakutavaga. Tihti juhtubki nii, et esimese hooga hea müügitöö teinud hotelli või restorani kodulehele Tripadvisorist lisaks lugedes saab selgeks, et võiks veel veidi otsida ning mõelda, millist kohta külastada või millist teenust tarbida. Rakendus on saadaval nii Google Play keskkonnas kui ka App Stores.

  Üks enimlevinuid majutuse broneerimiseks kasutatav veebileht ning mobiilirakendus on Booking.com, kus on võimalik leida just endale sobival hinna- ning kvaliteeditasemel majutus, olgu selleks siis voodikoht hostelis või kõik hinnas luksushotelli sviit. Samuti on siin võimalik leida majutust kasutanud inimeste kommentaare ning hinnanguid. Kui oled endale loonud konto, siis on võimalik sinna lisada ka maksevahend ning sobiva majutuse broneerimine on imelihtne, tiheda broneerimise korral on võimalik saada ka püsiklientidele mõeldud soodustusi. Booking.com rakenduse saab endale nutitelefoni tõmmata siin – Google Play / Apple App Store.

  Kui aga hotell huvi ei paku ja pigem otsid endale majutust korteris või eramajas, siis siin on abiks Airbnb. Rakenduse abil saad endale otsida Sulle sobiva majutuse sobivaks ajaks ning saad hea ülevaate majutuse kohta tänu teenuse kasutajate kommentaaridele. Pakkumisel on nii väikseid tube ühele, kui ka merevaatega villasid parimates puhkusesihtkohtades. Valik on Sinu. Airbnb rakendus on samuti saadaval nii Androdidele, kui ka Apple seadmetele.

  Kui majutus olemas, siis kuidagi on vaja jõuda ka valitud sihtkohta. Kui kohale jõudmiseks sobilikuks transpordiliigiks on lennuk, siis on suureks abiks Skyskanner. Selle rakenduse abil saad kiirelt leida endale vajaliku lennu sobival kuupäeval ning parimate hindadega. Siin tuleb muidugi silmas pidada, et odavaim piletihind ei tähenda veel kiireimat kohale jõudmist. Tihti on kõige odavamad hinnad mitme vahemaandumisega ning pikkade ooteaegadega. Õnneks on kogu info lennuaja ning vahemaandumiste kohta rakenduses olemas ja saad enne lennu broneerimist sellega tutvuda. Lisaks lendudele on Skyskanneri kaudu võimalik leida ning broneerida ka majutust ning rentida autot. Rakenduse saab alla tõmmata siin – Google Play / Apple App Store.


  Jõudsid kohale, majutus on olemas, aga oled eksinud?


  Kui Sinu reisisihiks on mõni keskmisest suurem linn või oled lennujaamast auto rentinud, aga ei tea, kuhupoole sõitma hakata, siis siin on abiks erinevad kaardirakendused, kuhu saad sisestada vajamineva aadressi ning seejärel saad teada, kuhu minna, kaugel Sinu sihtkoht on ja kaua sinna minek aega võtab. Ka kaardirakendusi on olemas mitmeid, kui oled Apple toodete kasutaja, siis on Sul ilmselt juba eelnevalt seadmesse installeeritud Apple kaardirakendus, samuti on võimalik nii iPhone’le, kui ka Androdi operatsioonisüsteemi kasutavale nutiseadmele tõmmata väga erinevaid kaardirakendusi. Mõnedest enimlevinutest siinkohal räägimegi.

  Vast tuntuimaks kaardirakenduseks on Google Maps, mis on olemas nii iOS’ile, kui ka Androidile. Google kaartide abil saad hea ülevaate sellest, kuidas jõuda oma sihtkohta ning samuti sellest, milliseid vaatamisväärsusi, söögikohti või majutusasutusi Sinu ümbruses leida võib. Samuti annab rakendus autoga liiklejale hea ülevaate selle kohta, kuidas on lood Sind ümbritseva liiklusega – kas kusagil on ummikuid, millised tänavad ja teed on avatud, või kus toimuvad parajasti remonttööd. Sisestades rakendusse oma sihtkoha, on võimalik vaadata, kui palju aega sihtkohta jõudmiseks võtab jalutuskäik, ühistransport või hoopis autosõit.

  Kui oled liiklemas autoga, siis on Sulle heaks abimeheks liiklusrakendus nimega Waze. Sarnaselt Google Maps rakendusega on siingi võimalik jälgida liiklusummikuid või teetöid puudutavat infot, aga lisaks sellele saab kasutaja lisada ise infot selle kohta, mis võiks kaasliikleja jaoks oluline olla, olgu selleks siis politseipatrull või oht teel. Loomulikult ei saa siinkohal mainimata jätta, et kui oled ise roolis, siis ei tasu hakata ise infot sisestama. Kui aga istu kõrvalistmel, siis on alati mõistlik kaasliiklejaid ohtude eest hoiatada. Waze võimaldab ka juhiabi kasutamist, kes annab Sulle häälega teada, kuhu peaks järgmisel ristmikul või ringteel keerama ning seda ka eestikeelsena. Waze rakenduse saad endale nutitelefoni tõmmata siit – Google Play / Apple App Store.


  Mida võiks veel reisil vaja minna?


  Lisaks eelpool mainitud rakendustele võib reisil vaja minna veel mitmeid erinevaid nutitelefonile mõeldud toredaid äppe, millega saab oma elu mugavamaks või huvitavamaks teha. Kindlasti kasutab suur osa nutitelefoni omanikke oma telefoni näiteks piltide tegemiseks, raamatute lugemiseks või kuulamiseks ning lõbusate mängude mängimiseks. Reisil olles on aga kindlasti oluline ka rahateema, seda just eriti riikides, kus kasutusel mõni muu valuuta, mitte Euro ning samuti on abiks, kui saab paar sõna kohalikus keeles lugeda või rääkida, sest kõikjal ei pruugi kohalikud mõnda rahvusvahelist keelt osata.

  Üks lihtsamatest ja kiiremini kasutatavatest valuutakalkulaatoritest on XE currency, mis saadaval nii Apple, kui ka Androidi kasutajale ja kus saad vaadata päevakursiga soovitavat valuutat või erinevaid valuutasid võrreldes Sinu poolt valitud baasvaluutaga. Muidugi tuleb silmas pidada, et tegu nö. ametliku kursiga, erinevates valuutavahetustes ning asukohtades võivad kursid päris suurel määral kõikuda. Siinkohal on kindlasti abiks ka lugeda näiteks Trip Advisorist soovitusi valuutavahetuse kohta, kus oleks seda kõige mõistlikum teha.

  Üldiselt planeeritakse enne reisile minekut küll üsna täpselt oma kulusid ning samuti saab mitmed asjad, nagu lennupiletid ning majutuse, enne reisi ära broneerida ja maksta, kuid siiski võib reisi vältel tekkida olukordi, kus ootamatult oleks vaja täiendavaid rahalisi võimalusi. Kui selline olukord peaks tekkima, siis siin aitab Bigbanki mobiilne krediitkaart. Rakenduse mobiili laadimine mingeid kohustusi ega kulusid ei tekita, küll aga on alati võimalik vajadusel raha kasutada. Bigbanki mobiilse krediitkaardi Androidi operatsioonisüsteemi kasutavatele toodetele saab alla laadida siin ning Apple rakenduse siin.

  Kui reisil keelega hätta jääd, siis siin aitab vana hea Google Translator. Kahtlemata ei ole tõlge eriti vähemlevinud keelte puhul just parima kvaliteediga ja päris ametialaseks suhtluseks me antud rakendust ei soovitaks. Samas vajadusel saab lihtsamad kohalikku keelt vajavad asjad aetud. Eriti tore on rakenduse funktsioon, kus saab kaamera abil kiirelt näiteks tänavasilte, menüüpunkte või plakateid tõlkida otse ekraanil. Selleks pole tarvis teha muud, kui suunata nutitelefoni kaamera tekstile ning tõlge ilmub otse ekraanile. Puuduseks on küll see, et antud funktsioon ei ole kasutatav päris kõikide keelte puhul, agakõik enimlevinud keeled on ka selliselt kasutatavad. Google tõlkemootori saab alla laadida siin – Google Play / Apple App Store.


  Kui kõik ettevalmistused tehtud, vajalikud äpid nutitelefoni laetud ja sõbrad ning hea tuju kaasa pakitud, siis reisimisega seonduvate kulude finantseerimiseks pakub vajadusel lahendust Bigbank.