Kus pidada pulmi?

Boheemlaslik küünipulm või klassikaline mõisapulm?

16 Aprill • Annika Parm • 5 minuti lugemine

Pulmapaar

Pulmapaar

  Boheemlaslik küünipulm.


  Järjest enam kogub populaarsust pulmapeo korraldamine mõnes maalähedases vanas küünis, kus põimuvad vanad traditsioonid uutega. Kuigi küüni näol on tegu kohaga, mis on olnud pikalt osaks meie talude igapäevasest majapidamisest, siis pulmadeks hakati neid laialdasemalt kasutama alles viimase kümne aasta jooksul.


  Mida pidada silmas boheemlaslikku küünipulma korraldades?


  Kõigepealt tuleks selgeks saada, kui suur on külaliste arv ning vastavalt sellele otsida sobiv koht. Kohavalikut tehes võiks mõelda, kas eksisteerib mõni eelistatud paik, millega oleks emotsionaalne side. Valiku tegemisel on mõistlik konsulteerida professionaalse pulmakorraldajaga. Valige välja pulma läbiv temaatika nii värvides kui ka elementides. Rohkelt inspiratsiooni on võimalik leida näiteks Pinterestist, kasutades märksõna «Boho wedding».


  Toitlustust valides võiks kindlasti püüda luua tervikut pulma maalähedase joonega ning miks mitte tuua menüüsse toite, mis haakuvad meie toidulauaga läbi ajaloo, kuid on tehtud uues põnevas võtmes. Täna on mitmed erinevad catering-firmad ning restoranid valmis koostöös oma peakokkadega ürituse tarbeks välja töötama spetsiaalse menüü. Ka esinejate valik võiks toetada pulma üldmuljet, imehästi sobib küüni live-bänd, kes esitaks bluusi või kantrimuusikat, mille saatel saab nii hoogsalt tantsida kui ka romantilist õhkkonda luua. Kvaliteetse heli ning toitlustuse tagamiseks on oluline lahendada tehniline pool. Küünides eeldab see enamasti kas generaatori toomist, lisaruumi loomist catering’i tarbeks ning eraldi valguse ja helitehnika renti. Meeleolu saab luua sooja valgusega jõulutulukeste, küünalde ning laternatega.


  Ruumi kaunistamise ja pulmakutsete kujunduse valik võiks samuti järgida boheemlasliku joont. Peente lilleseadete asemel sobivad küüni imehästi eestimaised kaseoksad, laudadele põllulilled ning lilleneiudele rukkilillepärjad. Pruutpaari riietuse valik võiks sisaldada maalähedasi detaile, pruudikimp võiks olla põllulilledest. Pruudi soeng boheemlaslikult vaba, pikkades juustes lainelised lokid, kuhu põimitud metsalilled. Pruutkleit vaba langemisega või boheemlaslikust pitsist. Peigmehe riietuses tasuks eelistada klassikalise piduliku ülikonna asemel maalähedasemaid materjale ning murtud toone, hästi sobivad helehall peenvillane või linane kangas. Pulma jäädvustamiseks tuleks valida fotograaf, kelle käekiri ühtiks soovitud stiiliga. Tähtsa päeva jäädvustamiseks tasub kaaluda ka videograafi kasutamist, sest üks asi on emotsioone vaadata fotodelt ning hoopis teine videolt.


  Klassikaline mõisapulm.


  Vaieldamatult on viimase kahekümne aasta jooksul eestlaste eelistatuimaks pulmapeo pidamise kohaks olnud ajaloolised mõisad. Mõis loob juba oma aristokraatliku joonega üleva meeleolu ning toetab tähtsa päeva pidulikkust. Eesti mõisate rohkus annab võimaluse väga erinevateks valikuteks, pakkudes nii peenemaid kui maalähedasemaid kohti.


  Kuidas korraldada suursugune mõisapulm?


  Kõigepealt peaks jällegi paika saama külaliste arvu. Mõisad mahutavad oma ruumidesse enamasti vähemalt 100 pulmakülalist, pigem on oht, et väiksema pulma puhul võib ruum jääda kõledalt tühjaks. Mõisa valikul võiks lisaks asukohale lähtuda kindlasti ruumide liigendusest ning suurusest. Glamuurse mõisapulma õnnestumiseks on mõistlik pulmakorraldaja palkamine. Välja võiks valida pulma läbiva stiili ning värvitooni, kasutades seda nii ruumi kaunistamises kui ka pruutpaari rõivastuses.


  Mõisate suureks eeliseks on, et väga mitmed neist pakuvad ka omalt poolt toitlustuse võimalust. Juhul kui seda ei ole, siis tasuks palgata catering-firma, kes hoolitseks nii külaliste toidulaua kui ka joogivaliku eest. Ka toitude kaunistamisel võiks lähtuda valitud pulmavärvist, mida saab eriti mänguliselt kasutada just pulmatordil. Meelelahutuse osas peaks mõtlema nii muusika kui ka külaliste meelelahutuse peale. Klassikaline valik on palgata bänd, kes mängiks nii tantsuks kui ka taustaks. Pidulikkust loovad ka klassikalised lood, mille saatel saab tantsida erinevaid peotantse. Mõisa esindajaga tasub kindlasti läbi arutada erinevad tehnilised lahendused, selgitamaks, mida oleks tarvis juurde rentida. Meelolu loomise tagab professionaalne pulmaisa, kes korraldab nii traditsioonilisi mänge kui ka paneb külalisi omavahel suhtlema.


  Ruumi kaunistades võiks kasutada pulmavärviks valitud värvitoonis esemeid, lilledeks sobivad imehästi suursugused roosid ja pojengid. Lillede valik võiks kindlasti sõltuda ka aastaajast ning haakuda pruudikimbuga. Laudadele loovad pidulikkust suured küünlajalad ning luksuslikud linad. Pruutpaari riietuse valik võiks olla mõisale omaselt pidulik. Pruutkleidiks võiks valida midagi luksuslikust siidist või siis klassikalise kaunistustega printsessikleidi. Peigmehele sobib imehästi pidulikumast kangast hästi istuv rätsepaülikond. Paari riietuses võiks mõne detaili siduda läbiva pulmavärviga.


  Pulma jäädvustamiseks tuleks palgata fotograafid, kellest üks jäädvustab pruutpaari ning teine pidu ja külalisi ning ka videograafi, kes paneb kokku just iga paari enda nägu lühifilmi. Mõlema pulmastiili valikul tasuks kindlasti paika panna põhjalik plaan ja koostada pulmaeelarve. Mõistlik on konsulteerida professionaalse pulmakorraldajaga, kes saab aidata nii eelarve koostamise kui ka tervikliku sündmuse loomisega.


  Kui olete mõelnud oma pulmaplaanid sel kevadel või suvel teoks teha, siis sellega seonduvate kulude finantseerimiseks pakub vajadusel lahendust Bigbank.