Oleme peresõbralikud

Bigbank pälvis sel aastal peresõbraliku tööandja algmärgise

17 Oktoober • Ervin Salusoo • 3 minuti lugemine

Perekond

Peresõbralik ettevõte

    Lisaks sellele, et toetame juba mitmeid aastaid lasterikkaid peresid ning hetkelgi oleme toetamas lasterikkaid isasid, on Bigbank alati seisnud ka selle eest, et meie enda tublid töötajad tunneksid, et nende peresid ettevõtte poolt väärtustatakse.


    Oleme läbi aastate korraldanud kogu ettevõtte kollektiivile pereüritusi ning soosinud lastega tegelemist. Bigbank osales ka peresõbraliku tööandja programmis ning pälvis sel aastal peresõbraliku tööandja algmärgise. Algmärgis näitab, et tööandja osaleb peresõbraliku tööandja märgise programmis ning on tänaseks läbinud eelhindamise ning koostanud tegevuskava, kuidas organisatsiooni töökultuuri edaspidi peresõbralikumaks muuta.


    2017. aastast alates annab Sotsiaalministeerium välja peresõbraliku tööandja märgist, mida saavad taotleda kõik tööandjad era- ja avalikus sektoris ning kodanikuühendused. Märgise laiem idee on muuta ühiskonna hoiakuid peresõbralikumaks, parandada tööandjate konkurentsivõimet töötajate värbamisel abil ning suurendada töötajate turvatunnet. Peresõbraliku tööandja märgise saamiseks peab tööandja läbima mitmeid hindamisi, teda nõustatakse ning lisaks juhtkonnale kaasatakse protsessi ka töötajaid. Uuringute kohaselt on peresõbralikud tööandjad konkurentsivõimelisemad. Eriti nähtav on töö- ja pereelu ühitamise positiivne efekt tööandjatele, kes vajavad spetsiifiliste oskustega tööjõudu. Positiivse tulemusena on välja toodud ka haiguspäevade arvu vähenemist, töötajate madalamat stressitaset ja tööandja maine paranemist.


    Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab 1,5-3 aastat. Lõppmärgis väljastatakse tavaliselt 3 aastat pärast programmi sisenemist. Programmis osalemine on tööandjate jaoks õppimise ja arenemise protsess ning edasi liigutakse vastavalt tegevusplaanile, missuguse taseme - kuld, hõbe või pronks märgist tööandja soovib saada. Täpsemalt saab peresõbraliku tööandja märgise kohta lugeda siit.