Bigbanki laenuportfell kasvas

Bigbank väljastas poolaastaga üle 140 miljoni euro väärtuses laene

05 September • Ervin Salusoo • 2 minuti lugemine

Laenuportfell

Laenuportfell

    Bigbank ASi laenuportfell kasvas 2018. aasta esimese 6 kuuga 28,3 miljoni euro võrra ehk 7,7%. Suurimat laenuportfelli kasvu näitas Rootsi filiaal ning peamiseks kasvu mõjutajaks oli kontserni rekordiline poolaasta laenumüük.


    Selle aasta esimese kuue kuu laenumüük moodustas 140,7 miljonit eurot, millest teises kvartalis väljastati 77,9 miljonit. Kontserni 2018. aasta esimese poolaasta puhaskasum oli 10,4 miljonit eurot, millest teise kvartali kasum oli 5,2 miljonit eurot.


    „Oleme jätkanud esimesel poolaastal oma strateegia elluviimist, mille üks eesmärke on töötava laenuportfelli suurendamine,“ ütles Bigbanki juhatuse esimees Sven Raba. „Panga kasumlikkus on kasvanud eeskätt tänu sellele, et keskendume madalama krediidiriskiga klientidele, mis on võimaldanud lisaks töötava laenuportfelli kasvatamisele vähendada ka laenukahjumeid. Ehkki see on põhjustanud intressimäärade järkjärgulist langust, mis mõjutab intressitulu, on laenukahjumite vähenemine olnud oluliselt suurem kui intressitulu langus. Teisiti öeldes keskendume üha madalama intressimääraga laenude väljastamisele klientidele, kellel on võimekus ja soov laen tähtajaliselt pangale tagastada.“


    „Teise kvartali lõpuks saime valmis uue tuumsüsteemi Nest ettevalmistused Rootsis ning juuli alguses võtsime selle seal täies mahus edukalt kasutusele,“ märkis Raba. „Kolmandas kvartalis jätkame infosüsteemi kasutusele võtmist ka teistes riikides. Seesama Bigbanki ja Icefire’i koostöös arendatav infosüsteem valiti eelmisel aastal “Banking Technology Awards 2017” konkursil maailma 10 parima pangandustehnoloogia arendusprojekti hulka kategoorias “Best Tech Overhaul Project““.