Kodu kevadeks valmis

5 nippi kevadiseks koduvärskenduseks

11 Märts • Annika Parm • 4 minuti lugemine

Koduremont

Koduremont

  Talvine pime aeg hakkab vaikselt mööda saama ning loodus annab hooti juba esimesi kevade märke. Üha enam tekib tahtmine kardinad eest tõmmata ning lasta kevadistel päikesekiirtel tuppa paista. Imelises päikesevalguses paistavad paraku aga palju paremini silma ka väsinud seinavärv, kulumisjäljed mööblil ning igasugu muud värskendust vajavad pinnad. Alljärgnevalt leiadki 5 lihtsat nippi, kuidas seada oma kodu kevadevalmis.


  Vali välja mil määral soovid kodu värskendada.


  Kindlasti on oluline esmalt kaardistada, mida on soov kodus teha. On selleks siis kerge seinte värvimime ning mõne olemasoleva mööblitüki restaureerimine või täielik kapitaalremont koos põrandate ning lagedega. Soov selge, tuleks koostada nimekiri kõigist vajaminevatest asjadest ning tegevustest, tuleks mõelda, kas on soov kõik tööd ise teha või on tarvis meistri abi. Selle põhjal saad juba kokku panna ka esialgse eelarve.


  Kodu kapitaalremont.


  Kui otsustad, et kodu vajab siiski täielikku remonti, ongi parim aeg sellega varakevadel alustada, sest ilmade soojenedes on remont ka vähem tülikas, kuna tube saab edukalt ehitustolmust tuulutada ning rõdu olemasolul ka osa mööblit seal hoiustada. Kindlasti tasub kapitaalremondi puhul kõigepealt konsulteerida ka oma ala spetsialistiga, kes aitaks juba vastavalt elamispinnale teha kõige efektiivsema projektiplaani. Sellist spetsialisti teenust ja plaani pakuvad täna ka mitmed suuremad ehituspoed, kellel on selleks lausa eraldi osakond ning mis annab kindlasti võimaluse terviklahendusega ka hinnas võita.


  Kerge värskenduskuur oma jõududega.


  Soovides ise elamispinda värskemaks muuta on mõistilk kaaluda just seinavärvi või tapeedi vahetust. Tihtipeale on just need päikesevalgusega tuhmunud või siis lihtsalt oma aja ära elanud. Kindlasti tasub enne värvimist/tapeedi vahetamist üle vaadata ka lae seisukord, mille peaks soovi korral alati enne üle värvima, kui seinad. Arvestama peaks ka valgustite ning pistikupesadega, eriti kui nende kasutamise käigus oled avastanud, et need ei asu sugugi kõige praktilisemates kohtades. Seinte renoveerimine annabki hea võimaluse enne ka elektrik kutsuda ja kõik vastavalt soovile lasta ringi paigaldada ning vanad pistiku ja lüliti kohad enne värvi/tapeedi pealekandmist peita.


  Värvide mäng.


  Värvid on suurepärane viis iga ruumi värskendamiseks ning selle ilme muutmiseks. Värvide puhul ei peaks siis kindlasti pidama silmas ainult seina värvi vaid ka kõikvõimalikke mööbli ning sisustuselementide värve. Miks mitte soetada mõni erksamas toonis kummut või laud ning sinna juurde erivärvilised moodsa joonega sisutusaksessuaarid.


  Vanast uus.


  Mööbli muutmiseks ei pea seda kindlasti ilmtingimata moodsama vastu vahetama. Küll aga saab värvide ning hea restaureerija abiga muuta kulunud mööblitüki unikaalseks meistriteoseks. Lihtsamate esemete puhul võid ka ise proovida kätt restauraatorina, soetades selleks kindlasti vajalikud vahendid nii olemasoleva laki/värvi eemaldamiseks kui ka materjali eel ning järeltöötlemiseks. Palju põnevaid mööbliaksessuaare alates keraamilistest uksenuppudest kuni mustri šabloonideni võid leida ka erinevatest sisustuspoodidest.


  Kui nüüd tekkis mõte, et tahaks isegi oma kodu suveks valmis seada ning sel korral oma suvepuhkust ka päriselt nautida, siis kodu kaunimaks muutmisega seonduvate kulude finantseerimiseks pakub vajadusel lahendust Bigbank.