Näpunäiteid hoiustamiseks

Nipid kriisajaks: kuidas hoida oma sääste?

15 Aprill • Bigbank • 3 minuti lugemine

Hoiustamine

Hoiustamine

  Koroonaviirus küll raha ei nakata, kuid kaudselt mõjutavad pandeemiaga kaasnevad muutused majanduses ka Sinu sääste. Ebakindlus on kasvanud, mitmed tegevusalad näevad käibe ootamatut vähenemist, kärbitakse palku ning koondatakse töökohti. Rohkem või vähem puudutab kriis kõiki.


  Kuidas sellises olukorras turvaliselt säästa? Kas on võimalik ka tulu teenida? Anname mõned lihtsad näpunäited.


  Tekita endale rahavaru.


  Ehkki levivad erinevad prognoosid, ei oska täna tegelikult keegi ennustada majandusliku keeristormi kestust. Igaks juhuks tasub valmis olla pikemaks ebakindluse perioodiks. Seetõttu on oluline rahalise varu olemasolu, mida saab vajaduse tekkides kiiresti kasutusele võtta. Ideaaljuhul peaks selline reserv olema poole aasta sissetuleku suurune. Kas Sinul on selline varu olemas? Kui ei, siis praegu on viimane aeg alustada kogumisega. Õnneks on kodus püsimise nõue vähendanud perede väljaminekuid, nii et kokku hoitud summad saab suunata reservi. Üle tasub vaadata ka kulutused, mis pole hädavajalikud. Nende edasi lükkamise arvelt on mõistlik pragu sääste kasvatada.


  Hoiusta turvaliselt!


  Kuidas olla kindel, et Sinu raha on alles ka paari kuu pärast? Ebakindlal ajal on säästude kogumise juures peamiseks märksõnaks turvalisus. Kõige kindlam on hoida raha pankades, mille hoiused on tagatud riikliku Tagatisfondiga. Juhul, kui pangaga midagi juhtub, hoolitseb riik selle eest, et Sinu raha saab Sulle tagasi makstud kuni 100 000 euro ulatuses. Selliste kindlate ja turvaliste pankade hulka kuulub ka Bigbank. Loetelu kõigist Tagatisfondiga turvatud Eesti pankadest saad vaadata finantsinspektsiooni lehelt. Pane tähele, et Tagatisfondi garantii ei laiene ühisrahastusplatvormidele ega hoiu-laenuühistutele.


  Pea silmas ka tulu!


  Kui säästude turvalisus on tagatud, tasub vaadata ka hoiuse tulusust. Miks mitte teenida tagavaraks hoitavate summade pealt arvestatavat lisasissetulekut? Bigbankis on tähtajalise hoiuse intress märksa kõrgem kui universaalpankades. Kui sõlmid hoiuse lepingu iseteeninduses, on tootlus veelgi parem. Võimaluste kohta saad lihtsa ülevaate siit. Vähetähtis pole ka asjaolu, et Bigbanki tähtajalisel hoiusel on tulu garanteeritud. Näed sendi täpsusega ette, kui suureks Sinu raha hoiuseperioodi lõpuks kasvab.


  Kas pääsed oma säästudele ligi?


  Paljud inimesed arvestavad oma säästude hulka näiteks maakodu, väärisasjad, kodutehnika või auto. Kõiki neid on võimalik rahavajaduse tekkimisel müüa. Vähem osatakse arvestada, et müük võib väga palju aega võtta, raha võib aga vaja minna kohe. Samuti ei pruugi hädamüügi käigus saada oodatud hinda. Tähtajaliste hoiustega see probleem puudub. Hoiuse saab suvalisel hetkel katkestada ja oma säästud päevapealt kasutusele võtta. Isegi kui kaotad osa loodetud tulust, on Su säästud tähtajalisel hoiusel kindlalt kaitstud ja alati ligipääsetavad.


  Kui peale artikli lugemist tekkis tunne, et ka Sina sooviks oma sääste kasvatada, siis Bigbank pakub oma klientidele alati turvalisi ning hea intressiga hoiustamisvõimalusi. Lähemalt saad nendega tutvuda siin.