Reisisoovitused Euroopas

Kaks piltilusat Euroopa linna, mis peaks kuuluma iga maailmakodaniku reisilisti

15 Jaanuar • Annika Parm • 5 minuti lugemine

Pariis

Talvine Pariis

  Ka siinsamas lähedal, vaid mõne lennutunni kaugusel Euroopas, on nii mõndagi põnevat näha ja teha. Siinkohal tutvustamegi Sulle paari Euroopa sihtkohta, kuhu võiks kindlasti oma sammud seada.


  Pariis


  Imekaunis ja üdini romantiline Pariis peaks köitma igaüht, kes armastab kunsti, arhitektuuri ja suurepärast toitu. See mööda Seini jõe kaldaid kulgev ajalooline linn annab võimaluse näha arhitektuuri mitmekesisust alates keskajast kuni tänapäevani. Suurimateks arhitektuurilisteks pärliteks jäävad siiski gooti ja barokk stiilis hooned, millest tuntuimad on Jumalaema kirik Notre Dame, mis esindab gooti stiili ning Sacre-Coeuri kirik, oma baroksete kaunistustega. Kulgemine mööda Pariisi tänavaid pakub inspiratsiooni nii oma tänavakunstnike, muusikute kui ka erinevate sotsiaalsete aktsioonide näol (väga tõenäoline on kohata mõnda keskkonnaaktivisti või muid maailma parandajaid). Pariis on ka tõeline moemeka, mis on koduks paljudele maailmakuulsatele disaineritele. Tasub teha pikem jalutuskäik mööda kuulsat Champs Élysées´d, mida ääristavad erinevate maailma tippbrändide kauplused ning mis pakub suurepärast vaadet triumfikaarele Arc de triomphe. Kindlasti ei jää linnas jalutades märkamata ka kohalike inimeste eht Prantslaslik stiil, mis paneb ka kõige moekaugema inimese pilgu peatuma.


  Tõeliseks romantikaks annab Pariis hulgaliselt võimalusi. Miks mitte pidada pikniku vaatega maailmakuulsale Eiffeli tornile või nautida tõelist gastronoomiakunsti mõnes Ladina kvartali suurepärases restoranis. Ka peaks olema Pariisi külastades lausa kohustuslik mõne muuseumi külastamine, alustada võiks Louvre’st, sest paremat kunstivalikut ei leia kuskilt mujalt maailmast. Reisi planeerides tasub ühe päeva arvestada ka väljasõiduks Versailles’ lossi, mis asub Pariisist mõnekümne kilomeetri kaugusel ning pakub tõelist silmailu kogu oma suursugusega nii hoones sees kui ka selle imekaunites aedades.


  Amsterdam


  Nukumajadega ümbritsetud kanalite ääres kulgev Amsterdam võlub igal sammul. See linn hingab kergelt ja sallivalt, pakkudes midagi igaühele. Linna saabudes tasub lihtsalt sukelduda kanaliäärsetesse tänavatesse ja imetleda seda Unesco maailmapärandisse kuuluvat linna. Kanaleid ääristavad Hollandi kuldajastust pärinevad hooned, mille iseloomustavaks jooneks on kitsas fassaad (Amsterdamist võid leida ka väidetavalt maailma kõige kitsama maja) ning elupinna jaotus eri kõrgusel asuvatele tasapindadele. Tõeliseks vaatamisväärsuseks on kahtlemata kanali majad, olles eri linna osades väga eriilmelised. Kanalil olevaid maju on kahte tüüpi, vanemad, mis on ehitatud ümber paatidest ning modernsemad, vaiadel majad. Kõige ehedamat Amsterdami kanalielu on võimalik jälgida näiteks Jordani linnaosas, mis pakub ka külmemal ajal hulgaliselt võimalusi nautimaks linna melu ja kanalivaateid erinevatest kanaliäärsetest restoranidest, kus kohalikud istuvad ka mõne plusskraadiga väljas ja naudivad pleed õlgadel kuuma glögi. Üldiselt on võimalik aastaringselt ka mööda kanaleid paadiga liigelda, mida tasub kindlasti teha kuna vaade paadist on hoopis teine kui mööda kanaliääri jalutades ning annab võimaluse lähemalt silmitseda kõiki neid omanäolisi paatmaju.


  Linnale omast vabameelsust on võimalik eriti näha ööellu sukeldudes ning külastades linna kuulsaid punaste laternate tänavaid või coffee shoppe. Öötundidel ei ole Amsterdamis pea miski tabu. Kultuurihuvilisel tasub lisaks arhitektuuri imetlemisele külastada muuseumide piirkonda Amsterdami lõunaosas, kust leiab kuulsale kunstnik Vincent Van Gogh´ile pühendatud Van Gogh´i kunstimuuseumi ja Hollandi kunstile ja ajaloole pühendatud rahvusmuuseumi Rijksmuseum. Holland on tuhande tulbi maa, mida elavalt peegeldab ka Amsterdam. Kevadel reisijal ei jää kindlasti märkamata linnas kulgevad ja silmailu pakkuvad lilleturud. Sammuti tasub kevadel reisijal kindlasti planeerida üks terve päev linnast väljasõiduks Lõuna-Hollandi linna Lisse, kus asub Keukenhofi lilleaed. See 32 hektaril asuv ligi 7 miljoni lilleistikuga aed võtab oma õitseajal hingetuks ka kõige suurema lillevõhiku. Enamasti tulpidest koosnev aed pakub igal aastal lisaks ka mõne teise fookusesse toodud lille erinäituse imetlemise võimalust ning soosib värske õhu nautimist. Väsinud pargikülastajale pakutakse ka pea igas suuremas aiasopis kosutuseks lausa sõltuvustekitavalt häid Hollandi vahvleid.


  Kui oled aga ise oma reisi planeerimas ning said siit mõned head mõtted, kuhu minna, siis reisimisega seonduvate kulude finantseerimiseks pakub vajadusel lahendust Bigbank.