Bigbank autoteemaline uuring

Kas sõidame elektrilise tõukeratta või hoopis taksoga?

11 September • Ervin Salusoo • 2 minuti lugemine

Uuring

Uuring

    Bigbank korraldas augusti lõpus sõidukiteteemalise uuringu, mille raames küsisime vastajatelt, millise sõidukiga ajavad nad oma igapäevaseid asju, mitu autot on keskmisel uuringus osalejal peres ning millest sõltub autoostu otsus. Ning mis peamine, kes on see, kes otsustab peres, milline on järgmine sõiduk, mis perre soetatakse. Mõned tulemused on üsna ootuspärased, samas mõnel juhul tuli ette ka üllatusi. Igal juhul soovime veelkord tänada kõiki, kes võtsid aega küsimustikule vastata!


    Uuringu tulemusi üle vaadates saime teada, et keskmine vastaja sõidab autoga, mille vanus on üle 4 aasta, kusjuures pea pooltel vastajatest on igapäevases kasutuses olev sõiduk juba üle kümne aasta vanune. Tore on see, et pea viis protsenti vastajates tuhiseb mööda tänavaid ja teid ringi jalg- või tõukerattaga. Ootuspäraselt on enamikes peredes kasutusel üks auto. Autoostul on olulisim auto hind, kuigi väheoluline ei ole ka auto mark, mille märkisid enda jaoks kõige olulisemaks teguriks uue auto ostul isegi 20% vastajatest. Uue auto valikut ei tehta mitte üksi, vaid pigem on see kogu pere valik. Ja kui juba auto ostuks läheb, siis eelistatuim rahastusvahend selleks on ikka autoliising.


    Kõigi vastajate vahel loosisime välja ka Circle K kinkekaarte, mille õnnelikeks omanikeks said Kermo Taimre, Mehis Määr, Monika Grinfeld, Kadri Kibur ja Madis Laur. Palju õnne kõigile võitjatele!